top of page
  • MeetFit

TRENING SIŁOWY I ODCHUDZANIE


Aby schudnąć oprócz dobrze skomponowanej diety , która uwzględnia ujemny bilans kaloryczny, trzeba wdrożyć aktywność fizyczną . Jest to najzdrowsza i najskuteczniejsza droga do osiągnięcia celu, którą najczęściej rozpoczynamy od zakupu karnetu na siłownię . Ale czy dla osób początkujących trening na siłowni musi odbywać się tylko na strefe cardio? Niekoniecznie, od nudnego cardio na bieżni może uratować nas trening siłowy .


Trening siłowy to wykonywanie określonych ćwiczeń, w których występuje opór zewnętrzny. Oporem może być praktycznie wszystko: sztanga, ciężar ciała czy nawet piłka. Taki trening przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej, co przekłada się na przyspieszenie metabolizmu, a wraz z tym zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Im bardziej Twoje mięśnie są rozwinięte, tym więcej kalorii spala Twoje ciało . 500 g mięśni spala nawet ok. 100 kcal. Co więcej, intensywne ćwiczenia siłowe spalają kalorie nie tylko podczas treningu, ale i kilka godzin po ;).


Jeżeli zależy Ci na poprawie wyglądu ciała, to trening siłowy jest najprostszą drogą do osiągnięcia celu. Pięknie kształtuje, ujędrnia sylwetkę oraz poprawia proporcje ciała . Ćwiczenia siłowe wpływają nawet na jakość oraz wygląd skóry, sprawiając, że staje się bardziej napięta, błyszcząca oraz wygląda młodziej .


Trening siłowy wpłynie korzystnie również na Twoją postawę, zmniejszając wszelkie dysproporcje i wyrównując dysbalans mięśniowy . Dzięki niemu sylwetka staje się bardziej wyprostowana, co sprawia, że zyskujesz wygląd zdrowego, pewnego siebie i sprawnego człowieka. Dodatkowo pozbędziesz się bóli związanych z osłabieniem mięśni.


Ale największą zaletą treningu siłowego jest to, że Twoje ciało stanie się sprawniejsze. Nauczysz się podstawowych wzorców ruchowych, co przełoży się na życie codzienne. Bez problemu będziesz mógł włożyć ciężką walizkę na górną półkę w pociągu czy też zrobić większe zakupy i przynieść je do domu .


To tylko kilka z wielu korzyści wykonywania treningu siłowego, dlatego warto dodać go do swojej aktywności fizycznej. Pamiętaj, że mięśnie są dużo cięższe niż tkanka tłuszczowa. Dlatego to nie cyferki na wadze powinny być Twoim głównym odnośnikiem i motywatorem, tylko aspekt wizualny oraz centymetry.


 

#treningnaspalanietkankitłuszczowej #treningcardio #zaletytreningusiłowego #wartodźwigać #zdroweodchudzanie#zdrowaredukcja#redukcjamasyciała#odchudzanie#nietylkocardio#spalaniekalorii.

316 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page